Skip to content Skip to footer
-92%

Бебешки с(в)ет

Original price was: 1,084 ден.Current price is: 867 ден.

Промотивен СЕТ од 3 Sebamed® Baby производи + 🎁 ПОДАРОК чорапчиња 🧦

Description

🛀 За капење:

✨ Sebamed® Baby Сапун 100 g

🧼 Подобро од сапун за чувствителната 👶 бебешка и 🧒 детска кожа
💧 Формула без солзи pH 5.5 💦

✅ Уникатна комбинација на масло од пченични никулци, витамини и амино киселини за ефикасна исхрана и навлажнување на кожата
✅ Емолиенти (на пр. уреа) за поддршка на природната липидна рамнотежа и спречување на сушење
✅ Пантенол (провитамин Б5) за нега и поддршка за обновување на кожата
✅ Нежна формула со камилица која ја смирува кожата

❣️ Го препорачуваме за екстремно чувствителна или сува кожа и при состојби како што се атописки егзем, сенилна ксероза или псоријаза

💯% од корисниците сакаат да продолжат со користење на производот по само 3 седмици редовна употреба

🧴 За нега на кожата:

✨ Sebamed® Baby Заштитен крем за лице 50 ml

Крем за оптимална заштита на деликатното 👶 бебешко и 🧒 детско лице.

🌬️ ❄️ Заштитниот хидратантен и хранлив емолиентен комплекс со сквален, природни липиди и природни хидратантни состојки како хијалуронска киселина и алантоин спречуваат сушење, ја зајакнуваат кожната бариера против штетни надворешни влијанија и ја смируваат нежната бебешка и детска кожа.

✔️ Комбинацијата на пантенол и природни липиди штити од иритирана кожа околу устата поради плунка.
✔️ Витаминот Е штити од штетните надворешни влијанија.
✔️ Лесно се нанесува и брзо се апсорбира, без мрсни остатоци.

🧴 За нега на кожата:

✨ Sebamed® Baby Крем против пеленски осип 100 ml

✨ Неверојатниот Sebamed® Baby крем против осип во пеленската регија е ефикасен во дури 79% од случаите ❣️

💥 Силна препорака за богатата вода-во-масло емолиентна формула за спречување и брзо смирување на пеленскиот дерматит ❗

☑️ pH 5.5 против алкализација на кожата
☑️ Ги смирува симптомите на пеленскиот осип и истовремено ја штити кожата
☑️ Содржи богат липиден комплекс со сквален и лецитин
☑️ Пантенол (провитамин Б5) како поддршка за зараснување на кожата
☑️ Камилица за смирување на иритираната кожа
☑️ Титаниум диоксид и парафин како бариера против контаминација со микроорганизми

Добитна комбинација против пеленски осип:

  • Sebamed® Baby крем против осип + Sebamed® Baby сапун

Препорачуваме:

  • 3 недели миење исклучиво само со Sebamed® Baby сапун
  • 2 пати дневно мачкање Sebamed® Baby крем против осип во пеленската регија

👪 Препорака на родителите е 100% за Sebamed® Baby сапун и 79% за Sebamed® Baby крема против осип 👪